Pondělí, 5 června, 2023

Jak vybrat designový nábytek na zahradu

Redakce doporučuje

Zahradní stoly a židle hrají zásadní roli v tom, jak využíváte svůj venkovní prostor, takže se musíte ujistit, že vyhovují vašim potřebám. Ale s tolika designy, ze kterých si můžete vybrat, může být obtížné poznat ten nejlepší styl pro vás. Jak tedy na to?

Určitě už víte,  že v nabídce je mnohem více než jen skromná venkovní lavička. V dnešní době můžete najít plyšové rohové sedací soupravy, nádherné válendy, houpací vajíčka a dokonce i konferenční stolky, které fungují jako ohniště. Ať už vaše zahradní posezení potřebuje cokoli, zahradní nábytek by měl dokonale vyhovovat vašemu prostoru, stylu a rozpočtu. 

Materiál je základ

Jedním z nejmódnějších stylů současnosti je ratan. Je ideální pro obnovení uvolněného vzhledu tradiční venkovské zahrady, ale ve spojení s neutrálními polštáři funguje dobře i na moderních pozemcích.

Když už mluvíme o moderních stylech, můžete také zvážit plast. K dispozici je spousta neotřelých stylů v uměleckých tvarech a výrazných barvách. Mnoho návrhů navíc obsahuje recyklované materiály, což z nich činí ekologičtější variantu. Zapomeňte na plastové bílé židle, kterým se tak lehce lámaly nohy – dobrý plastový zahradní nábytek je úplně jiný level. 

Kov je další možností a možná jednou z nejuniverzálnějších. Kov se snadno integruje do každého druhu zahrady, od venkovské chaty až po střešní terasu. A často je práškově lakován pro ještě odolnější povrch a k dostání je v mnoha barvách.

Pokud toužíte po ekologičtějším pocitu ze své zahrady, pak je klasickou volbou dřevo. K dispozici je samozřejmě spousta povrchových úprav. Takže ať už chcete rustikální nebo moderní, světlý nebo tmavý nebo pestrý nebo neutrální, existuje spousta možností, které odpovídají vašemu stylu a jsou snadno dostupné, jako na příklad na  iodesign.cz.

A jak je to s údržbou? 

Dalším z nejdůležitějších tipů pro výběr venkovního nábytku je zvážit, jakou údržbu – nebo nedostatek – potřebuje.

Plast, který nabízí odolnost a odolnost vůči povětrnostním vlivům, konkuruje svým přirozeným protějškům, je lehký a extrémně snadno se čistí, takže je skvělou volbou pro ty, kteří mají děti.

O kov se také snadno pečuje, zvláště pokud je opatřen práškovým lakem. Některé kovy však mohou časem vykazovat známky rzi – speciální vosky tomu mohou pomoci předejít nebo odstranit lehké zabarvení.

Nejlepší dřevěný zahradní nábytek je obvykle vyroben tak, aby byl odolný, z kvalitních materiálů s dlouhou životností, které nevyžadují velkou údržbu. Například teak vydrží roky, ale časem získá stříbřitě šedou barvu. 

Čím větší, tím lepší? 

Pokud máte prostoru dost, sáhněte po obdélníkových nebo oválných tvarech. V malé zahradě nebo na balkóně umožní naopak kulatý stůl usadit se více lidem. Například bistro sety a skládací stolky jsou dobrou volbou do méně velkorysých prostor. Nezapomeňte také na možnosti skládání, které designový nábytek nabízí. 

- Reklama -události

Více článků autora

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články