Úterý, 28 března, 2023

Chytré zásuvky pomohou dostat spotřebu energií pod kontrolu

Redakce doporučuje

Bylo snad meziroční vyúčtování spotřeby elektřiny nakonec vyšší, než jste původně očekávali? Nabízí se příležitost pro smart home, díky čemuž budete mít mnohem lepší přehled nad svými výdaji. Nejde o žádné futuristické řešení. Spotřebu si můžete díky mobilní aplikaci zkontrolovat i na chatě nebo na cestách. Podrobné statistiky vás nenechají na pochybách o tom, kde jsou skryté rezervy domácnosti. Který spotřebič má největší podíl? Nedal by se vyměnit za úspornější variantu? A kolik kWh jsme spotřebovali s rodinou za poslední týden? Na všechny tyto otázky budete znát už velice brzy odpověď, je to jednoduché!

Úspora je až na prvním místě

Kdo má přehled, ten může spořit. Jen tak je možné zkrotit cenovou hladinu energií v domácnosti. A tím přínos těchto doplňků ani zdaleka nekončí. Chytré zásuvky totiž nenabídnou jen detailní grafy, ale také funkci časovače. V mobilní aplikaci si tak nastavíte, že chcete v určitý čas zapnout kávovar nebo jiný spotřebič. Aby toho nebylo málo, připravena je i podpora ovládání hlasem. Amazon Alexa je známým společníkem moderních bytů. Díky hlasovému ovládání už nemusíte chodit k vypínači, zhasnete si v místnosti i bez zbytečných kroků navíc. Zapnete si klimatizaci nebo vodu v konvici na odpolední čaj, záleží, nač právě máte chuť.

Velkou výhodou je české menu

Chytrá domácnost s vámi nebude komunikovat v angličtině, jazykové přizpůsobení regionu je zde samozřejmostí. Nastavte si plánovač na celý týden, spotřebiče se pak vypínají a zapínají podle potřeby i bez vaší asistence. Nejde také jen o zásuvky, pojem smart home je mnohem širší. Nabídne také bezpečnostní kamery, které si poradí s každým nezvaným hostem nebo osvětlení, co se přizpůsobí vaší momentální náladě. Více informací k tomuto zajímavému tématu najdete na cel-tec.cz!

- Reklama -události

Více článků autora

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články