Sobota, 27 dubna, 2024

Co potřebují hortenzie, pokud je chcete pěstovat v interiéru

Redakce doporučuje

Hortenzie obdivujeme zejména díky jejich velkým květinám. Považují se za vnější rostliny, proto vás možná překvapí, že mluvíme o jejich pěstování v interiéru. Při dobré péči a trpělivosti dokonce můžete hortenzie úspěšně pěstovat v interiéru nejen pár měsíců, ale celá léta. Toto jsou tipy od profesionálů, jak pěstovat hortenzie uvnitř.

Vyberte si správnou odrůdu hortenzie

Není odrůda jako odrůda. To platí u každé rostliny i hortenzí. Jsou odrůdy, kterým se bude uvnitř dařit lépe než jiným. Velice vhodnou volbou do interiéru je například Hydrangea macrophylla. Běžně se nazývá hortenzie „mophead“, respektive hortenzie kalinolistá a dodává se v mnoha barvách.

Je to jedna z nejodolnějších hortenzí a je skvělá pro pěstování v interiéru, protože je vhodná do nádob, plná květin a snadno se pěstuje. Vyznačuje se velkými květními shluky posazenými mezi strukturovanými a bohatými zelenými listy. Rostlina kvete celé měsíce a úžasně vynikne na jídelním stole či konferenčním stolku.

Kolik světla potřebuje hortenzie při pěstování uvnitř?

O hortenziích se říká, že mají v oblibě stín. Není to ale úplně tak. Přestože tolerují i ​​stín, potřebují jasné, nepřímé světlo. Ve vnějším prostředí je třeba je chránit před přímým sluncem, proto dobře rostou pod korunami stromů. Celkové okolní světlo venku je však vždy kvalitnější než světlo ve většině vnitřních prostředí. Proto, aby se hortenziím v interiéru dařilo, potřebují kvalitní, jasné, nepřímé světlo. Vhodné je světlo z okna orientovaného na jih, které vstupuje do interiéru po celý den, nebo z okna orientovaného na východ, které rostlině dodá ranní sluneční světlo. Hortenzie potřebují hodně světla k tomu, aby bohatě kvetly. Pozor však na přímé odpolední slunce, to může spálit listy a květiny hortenzií.

Jak zalévat interiérové ​​hortenzie

Květináč s drenážním otvorem je pro hortenzie nezbytností, neboť umožňuje nadbytečné zálivce odtékat. Správná drenáž zabrání hnilobě kořenů a jiným houbovým chorobám, které by mohly poškodit rostliny. Jako u většiny hrnkových rostlin, zalévání závisí na tom, jak rychle půda vyschne a zda hortenzie kvete nebo ne. Nejlepší je otestovat vlhkost půdy v hloubce zhruba 7,5 centimetru.

Pokud se vám zdá na dotek polosuchá, rostlinu důkladně zalijte, dokud neuvidíte, že voda ze dna vytéká. Kvetoucí hortenzie potřebuje vodu častěji. Když je žíznivá, dá vám to najevo tím, že hlavy květů mírně klesnou. Když cyklus kvetení skončí, stačí jí méně vody. Pokud je to možné, použijte destilovanou nebo dešťovou vodu. Voda z vodovodu obsahuje chlór a další prvky, které ovlivňují kvetení.

Nejlepší půda a hnojivo pro hortenzie pěstované uvnitř

Hortenziím se nejlépe daří v dobře propustné, mírně kyselé půdě. Kyselost půdy ovlivní barvu květin rostliny. Úroveň pH 5,5 nebo méně vytvoří modré květy, pH mezi 5,5 a 6,5 ​​vytvoří fialové/růžové květy a pH 7 nebo více bude mít za následek červené květy. Barva květin však závisí také na odrůdě, kterou máte. Rostliny pěstované uvnitř hnojte během aktivního růstu a kvetení jednou za týden. Když květiny odumřou, rostliny hnojte jen jednou za měsíc a začátkem podzimu je úplně přestaňte hnojit.

- Reklama -události

Více článků autora

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články