Pondělí, 5 června, 2023

Proč si pořídit masivní nábytek na míru?

Redakce doporučuje

Masivní nábytek je typem nábytku, který má stále své nezaměnitelné kouzlo. V čem tkví jeho nejdůležitější přednosti?

Jak kombinovat masivní dřevěný nábytek v interiéru

Masiv neboli masivní (přírodní) dřevo je jedinečný materiál. Jedná se o zcela nadčasový trend, který ovšem v podstatě za trend v pravém slova smyslu označit ani nemůžeme. Masiv totiž jednoznačně bude hitem v každé době.

Hodí se do libovolně pojatého interiéru. Ať už jste si zamilovali účelný minimalismus nebo útulný rustikální styl bydlení, nábytek ze dřeva váš požadavek splní. Zkombinovat jej navíc lze velmi dobře se sklem nebo kovem.

Lze jej tak velmi dobře sladit i s ostatními součástmi vašeho domova. V současné době je mimořádně populární především industriální nábytek, který svým návrhem vychází ze stejnojmenného designového stylu, který souvisí s průmyslovým designem.

Industriální styl je oblíbený pro své minimalistické pojetí, důraz na účelnost a taktéž celkovou vzdušnost a otevřenost prostoru, ale i až jistou syrovost.

Tento styl se inspiruje svébytnou estetikou starých továrních hal a dalších průmyslových objektů. Původně dominoval zejména v rozsáhlých prostorech, jako jsou kavárny nebo výstavní síně, které si o podobné pojetí svou rozlehlostí přímo „říkají“. V čase se však rozšířil i do našich domovů.

Jaké jsou nejdůležitější výhody masivu

Velmi častým protiargumentem proti uplatnění masivního nábytku v interiéru je především jeho vyšší pořizovací cena. Platí to především pro výrobky z exotických dřevin.

Ta je vyšší pouze zdánlivě. Pakliže totiž v úvahu zároveň vezmeme i zásadní přednost v podobě dlouhé životnosti, zjistíme, že masiv se v čase jednoznačně vyplatí. Vydrží totiž až desetkrát déle oproti kusům z lamina. Bez nadsázky tak můžete počítat s tím, že vám vydrží celý život.

Je tak na vašem zvážení, zda si chcete a můžete vybrat takové zařízení, které se vám v čase nepřestane líbit. V takovém případě lze považovat levnější nábytek za doporučeníhodnou volbu. S vysokou pravděpodobností jej tak stejně vyměníte dříve, než se ocitne na konci své životnosti.

Masiv se jednoznačně pyšní nezaměnitelnou krásou a originálním vzhledem, který vytvořila samotná příroda. Navíc jedinečným způsobem voní.

Další pouze zdánlivou nevýhodou, která je ale ve skutečnosti výhodou, je tradovaná náročná údržba. Ta je ovšem ve skutečnosti poměrně snadná. Běžně vám k ní bude stačit pouze navlhčený měkký hadřík. K finálnímu ošetření se pak hodí vosky a oleje.

Pouhé naolejování poškozeného místa navíc může stačit k tomu, abyste zakamuflovali poškození. U rozsáhlejších oprav je pak možné povrch jednoduše zbrousit a znovu nalakovat.

Dřevěný nábytek z masivu tak snadno opravíte a můžete si ho jednoznačně pořídit i do domácnosti, v níž předpokládáte, že zařízení dostane více „zabrat“. Typicky je to tam, kde ji obývají malé děti nebo domácí mazlíčci.

Vyznavači šetrného životního stylu mohou být spokojeni rovněž s tím, že masiv je ekologickou volbou. Pokud si navíc zvolíte český nábytek z masivu, podpoříte tím lokální značky a celkovou udržitelnost produkce. Více na Majstrstych.cz.

- Reklama -události

Více článků autora

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články