Úterý, 28 března, 2023

5 pravidel, kterými se řiďte při zařizování svého prvního bytu

Redakce doporučuje

Zařídit si byt a vytvořit si útulný a osobní prostor není pro každého snadné. A když se právě nastěhujete do svého prvního bytu, může to být ještě těžší. Ale nebojte se. Stačí pár chytrých nápadů a jednoduchých pokynů, aby váš byt vypadal jako definice praktičnosti.

Odhalení velkých oprav

V případě potřeby se nejprve pusťte do velkých projektů. Je třeba vymalovat všechny místnosti? Chcete vyměnit obklady nebo podlahu? Bude třeba vyměnit koberce? Zkontrolujte, zda vše funguje, jak má. Obujte si kvalitné pracovné topánky a pusťte se do práce.

Tuto počáteční fázi nelze podceňovat. Nechtějte dokončit poslední úpravy a zjistit, že je třeba například opravit nebo vyčistit potrubí. Pokud tak učiníte, seznamte se s náklady, které musíte na tyto větší projekty vynaložit (stačí například zadat do vyhledávače „čistenie potrubia cena„). 

Najděte si univerzální nábytek

Mnozí odborníci na design doporučují dvojí využití nábytku, abyste ho ve svém prostoru využili co nejlépe. Například lavice mohou sloužit i jako úložný prostor. Pokud máte málo místa ve skříni nebo na policích, můžete do nich uložit knihy, deky a ručníky a také je využít jako další místo k sezení, když k vám přijdou přátelé. Mezi další skvělé tipy patří rozkládací pohovky a jídelní stoly.

Zaměření na úložný prostor

Úložného prostoru není nikdy dost. Pokud se rozhodujete mezi moderním nábytkem a nábytkem s velkým úložným prostorem, zvolte ten druhý. Praktické jsou postele s vestavěným úložným prostorem, koše na deky nebo koše na hračky pro děti, které mohou sloužit i jako dekorativní prvky. 

Neutrácejte peníze za drahé umění

Váš první byt není místem pro sbírání špičkových obrazů nebo drahých dekorativních zrcadel. Místo toho si vystavte jedinečné umělecké předměty a dekorace, které jste nasbírali na svých cestách, dejte si do nových rámečků fotografie přátel a rodiny a pověste si na zeď diplom. Tyto prvky fungují dobře jako dekorace, ale jsou také cenově velmi dostupné.

Ozdobte se pokojovými rostlinami

Rozmanitá zeleň, ať už umělá nebo pravá, může rozzářit váš byt bez ohledu na váš rozpočet nebo styl. Umístěte rostliny na police nebo je dokonce zavěste ke stropu a rozjasněte celou místnost.

Při zařizování se můžete inspirovat různými značkami, například Prostoria nebo Master and Master.

- Reklama -události

Více článků autora

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články