Pondělí, 5 června, 2023

Jak si vybrat vhodný druh půjčky?

Redakce doporučuje


Lidé se často půjček obávají. Jde přeci jen o velký závazek, který budete muset splácet za všech okolností. Pokud ale zvolíte vhodný druh půjčky a budete brát ohledy na své reálné možnosti splácení, není na půjčce nic špatného.

Při výběru půjčky kroťte svou fantazii

Vlastnosti půjčky by měly odpovídat vašim skutečným potřebám a možnostem. Vyvarujte se proto jejího předimenzování. Před tím, než začnete hledat společnost, od které si půjčku vezmete, je dobré vědět, kolik peněz opravdu potřebujete. V tom byste měli mít jasno, aby se nestalo, že se necháte strhnout „zaručeně výhodnou“ nabídkou na vyšší půjčku.

Finanční injekci potřebujete na konkrétní věc. Vyhněte se proto i tomu, že si půjčíte o pár tisíc víc, než skutečně potřebujete – takzvaně na přilepšenou. Protože tak jako tak budete muset splatit každý půjčený haléř. Nejste-li si jistí stabilitou svého příjmu, využijte pojištěnou půjčku, u které můžete v případě potíží odložit až několik splátek na později.

Který typ půjčky je pro mě tím nejvhodnějším?

Odpověď na tuto otázku není tak jednoduchá. Záleží totiž na tom, jakou částku si chcete půjčit a jak rychle peníze potřebujete. Mezi oblíbené půjčky patří ty s rychlým vyřízením. Horní hranice úvěru se obvykle pohybuje okolo 300 000 Kč a schválení je takřka okamžité. Nevýhodou ale může být vysoká RPSN a často i nutnost splatit dluh v šibeničních lhůtách. Proto si tuto možnost dobře rozmyslete.

Pokud se objevily nečekané výdaje a potřebujete menší obnos v řádu tisícikorun, je ideálním řešením rychlá půjčka. Nebankovní společnosti jsou schopny takovéto finanční injekce schválit již v řádu hodin. Na splacení pak obvykle máte maximálně 30 dní, což ale při tak nízké půjčce nebývá problém.

Jak nastavit splátky a jak dlouho vlastně splácet?

Nastavení výše splátek je úzce spojeno s tím, jak dlouhou dobu k uhrazení úvěru potřebujete. Rozhodovat byste se ale měli také podle podmínek, které vám nabízí banka na základě vaší bonity. Některé společnosti přinášejí výhodnější podmínky při nižších, zato dlouhodobějších splátkách.

Jinde byste v takovém případě naopak přeplatili zbytečně moc. Zlatým pravidlem je také nebrat hned první půjčku, kterou vám věřitel nabídne, ale poohlédnout se po obdobné půjčce i u konkurence. Díky porovnání více poskytovatelů a jimi nabízených podmínek si můžete vybrat tu nejvýhodnější půjčku.

- Reklama -události

Více článků autora

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články