Úterý, 28 března, 2023

Objevte kouzlo krbových kamen s troubou. Zahřejí vás a zároveň upečou koláč

Redakce doporučuje

Jestliže máte kuchyni spojenou s obývacím pokojem a hledáte možnost, jak si v prostorech účinně vytápět, můžete použít krbová kamna s troubou. Trouba je plně funkční a na výběr máte z levnějších ocelových variant od výrobců PRITY nebo dražších modelů s kachlovým obkladem od společnosti LA NORDICA.

Kamna s troubou a plotýnkou

Pokud budete chtít, po zatopení si v krbových kamnech správného typu nebudete muset po celý den zapnout sporák nebo rychlovarnou konvici, pokud nepotřebujete rychle uvařit oběd pro celou rodinu. Třeba v případě Bronpi Monza kamen s troubou a plotýnkou. Jde o vysoce kvalitní model, který vyrábí španělský výrobce kamen a krbů s mnohaletou tradicí. Kamna Bronpi Monza mají jmenovitý výkon 9kW a spotřeba paliva při jmenovitém výkonu je 3,3 kg za hodinu. Doporučený komínový tah je 12 Pa. V horní části kamen najdete troubu s teploměrem na pečení a ohřívání jídla, na horní desce kamen jsou 2 plotýnky. Topeniště je prostorné, obložené šamotem. Nechybí litinový rošt, popelník, regulátor primárního a sekundárního vzduchu. Plotýnky použité u kamen jsou certifikované pro vaření, dosáhne se u nich bodu varu. Teplota v troubě se dá měnit pomocí ovladačů přívodu vzduchu a dle množství dřeva.

Krbová kamna s troubou na pečení

Levnější variantu představují krbová kamna Prity FG R s troubou na pečení. Maximální výkon je 14 kW, jsou ocelová s požitým plechem o síle 3 mm. Ohniště je vyloženo šamotem, rošt je litinový, posuvný. Trouba je plnohodnotná s teploměrem, teplotu lze regulovat intenzitou topení. Primární vzduch je regulovatelný, sekundární vzduch oplachuje sklo a nelze jej regulovat. Na výstupu z kamen je osazena kouřová klapka. Terciální vzduch ani přívod vzduchu z exteriéru u kamen není.

Více na krbova-kamna.com.

- Reklama -události

Více článků autora

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články