Pondělí, 5 června, 2023

Udržitelná renovace s KALDEWEI: ZWEI Design vsadil ve své vlastní koupelně na smaltovanou ocel

Redakce doporučuje

Německo-americký pár designérů Talitha a Michael Bainbridge zrekonstruovali bungalov ze 70. let podle principů udržitelnosti.

V koupelně padla volba na extra plochou sprchovou vaničku a tři umyvadla z recyklovatelné smaltované oceli od KALDEWEI. Bungalov ze 70. let s půdorysem ve tvaru L se stal mezitím novým domovem designérského páru, který jej společnými silami přeměnil na stylovou oázu. Důležitou roli sehrála při rekonstrukci koupelna.

Udržitelnost a ekologie nejsou pro tyto odborníky na bytový design jen slova, ale hrají rozhodující roli v jejich profesním i soukromém životě. „V případě našeho rodinného domu jsme se vědomě rozhodli pro rekonstrukci původního bungalovu a ne pro novostavbu. Dbali jsme na to, aby pokud možno všechny výrobky, které jsme v našem domě instalovali, měly co nejvyšší kvalitu a díky tomu i co nejdelší životnost a aby se při pozdější výměně daly snadno zlikvidovat či dokonce recyklovat,“ vysvětluje Talitha Bainbridge.

Především rodinná koupelna už potřebovala radikální změnu. „Chtěli jsme vytvořit teplý, nadčasový design s použitím jemně strukturovaných velkoplošných dlaždic a oživit ho zlatými a béžovými akcenty, dřevěným dubovým stolem a vysoce kvalitními koupelnovými objekty. Silně v popředí přitom stála udržitelnost použitých materiálů. Z tohoto důvodu jsme sáhli po koupelnových objektech od Kaldewei,“ vysvětluje Talitha Bainbridge.

Design výrobků, kvalita materiálu smaltovaná ocel a v neposlední řadě i samotná výroba designérský pár velmi rychle přesvědčili. Talitha a Michael Bainbridge se pro svoji rodinnou koupelnu rozhodli použít dvě umyvadlové mísy MIENA a jednu extra plochou sprchovou vaničku NEXSYS. V případě malé koupelny pro hosty se nadchly ušlechtilou zelenou barvou a sáhly po prostorově úsporném umyvadle CONO.

Vyplatila se všechna ta práce a námaha při výběru materiálů? „Všechny tyto faktory přispěly k tomu, že do naší koupelny den co den vstupujeme s velkou radostí a čistým svědomím. A po roce tvrdé práce jsme určitě trochu hrdí na to, co jsme vytvořili, a rádi necháváme svou rodinu i své přátele do koupelny nahlédnout – a příležitostně jim ji také dovolíme použít,“ směje se Talitha Bainbridge.

Dvojumyvadlo ba šedé stěně s oválnými zrcadly
Bezbariérová sprchová vanička v jednoduchém moderním koutě
Detail bílého hranatého umyvadla
Detail umyvadla s černou baterií před zelenou stěnou
Toaleta se zelenou lesklou mramorovou stěnou5

- Reklama -události

Více článků autora

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články