Pondělí, 5 června, 2023

Stolní lampa nemusí sloužit pouze jako lampa na pracovní stůl

Redakce doporučuje

Co vás napadne jako první, když se řekne „stolní lampa“? S velkou pravděpodobností to bude lampa umístěna na pracovním stole, která má sloužit jako osvětlení ať už pro školáka, studenta nebo zaměstnance, který zrovna pracuje na home office. Taková úvaha je samozřejmě správná, stolní lampa má však mnoho dalších využití. Pojďte se inspirovat přečtením článku.

Stolní lampa jako dekorace

Obývací pokoj nebo prostorná chodba s masivní komodou. Přesně to mohou být místa, kde je možné umístit dekorační stolní lampu. Obývák je prostor, ve kterém trávíme spoustu volného času ať už posezením s přáteli, nebo sledováním televize. Ani k jedné činnosti obvykle není potřebné intenzivní světlo, postačí tlumené. Dekorační lampa může sloužit přesně k tomuto účelu, bonusem bude krásné stínidlo, které bude dekoračním prvkem obývacího pokoje.

Taktéž zmíněná masivní komoda na chodbě může poskytnout dokonalé místo dekorační lampě. Může svítit na jinak tmavé chodbě k cestě z obývacího pokoje do koupelny, anebo může vítat přicházející hosty.

Součást čtecího koutku či nočního stolku

Kde si čtete nejraději? V čtecím koutku, který je umístěný kdekoliv v domě, kde je vám příjemné číst? Anebo v posteli těsně před spaním? Na obě místa se bude hodit stolní lampa, která může mít volitelnou intenzitu světla, kterou změníte pouhým dotykem.

Klasika na pracovním stole

Stolní lampu na pracovním stole nemůžeme opomenout. V tomto případě existuje pár dobře míněných rad a doporučení, na základě kterých je vhodné lampu na pracovní stůl vybírat. V prvé řadě si vybírejte světlo, které bude příjemné, nikoliv příliš intenzivní. To by vaším očím nemuselo být příjemné. Dále dbejte na dostatečně velké stínidlo, které ochrání žárovku a opět ochrání vaše oči od nepříjemného světla. K tomu přispěje také polohovatelné rameno lampy, kterým lampu jednoduše přesunete nad hlavu tak, aby světlo dopadalo tam, kam má.

- Reklama -události

Více článků autora

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články