Pondělí, 5 června, 2023

Podle čeho si vybrat nový vodoměr, abyste byli plně spokojeni?

Redakce doporučuje

Co si budeme povídat… Vodoměry nepatří ke zboží, které si kupujeme často. Proto můžeme při jejich výběru tápat a hledat informace, podle čeho správně tuto důmyslnou pomůcku sledující spotřebu vody vybrat. Zde jsou doporučení, s nimiž pro vás bude koupě vodoměru hračkou.

Vodoměr, který pohlídá skutečno spotřebu vody

Jak vybírat vodoměry? To je záludná otázka pro mnohé z nás. V každém případě je dobré vědět, že je pár základních ukazatelů, které nám o kvalitě vodoměru vypoví mnohé.

V první řadě, pokud kupujete nové vodoměry, je dobré, aby umožňovali dálkový odpočet. Sice to ještě není nutné a stále se setkáváme i s těmi, které to neumí, v budoucnu na ně ale budeme muset všichni přejít, tak proč jej nekoupit už teď.

Vybírat byste měli podle třídy citlivosti. Vodoměry v třídě citlivosti A měří od 60 l/h, ve třídě B od 30 l/h a ve třídě C od 15 l/h. Na ciferníku vodoměru je vyznačena přesnost vodoměru v různých polohách. H/B znamená, že při instalaci ve vodorovné poloze měří v třídě přesnosti B. Označení V/A zase udává, že v případě instalace ve svislé poloze měří v třídě přesnosti A. Pokud chybí označení H a V platí přesnost uvedená na ciferníku v obou polohách.

Čím vyšší je hodnota R na vodoměru, tím přesnější bytové vodoměry máme. 

Je dobré mít u bytových vodoměrů antimagnetickou odolnost, což znamená, že je vodoměr odolný před zastavením přiložením magnetem. Prohlášení nestačí, výrobce by měl toto doložit provedeným měřením. Sledujte i neprůhledný kryt strojku počítadla, ochranu proti nekonečnému otáčení ciferníku, ochranné víčko ciferníku, plombování číselnou plombou nebo plombování obou konců vodoměru.

Pokud máte zájem o více informací o vodoměrech, i těch s možností dálkového odpočtu, podívejte se na mereni-tepla.cz.

- Reklama -události

Více článků autora

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články