Pondělí, 5 června, 2023

Kořenky jako dekorace

Redakce doporučuje

Kořenky je něco, co každý, kdo doma vaří, potřebuje mít po ruce. Velmi často si lidé dávají kořenky přímo na kuchyňskou linku, ovšem musíte myslet na to, že přestože jsou kořenky praktická součást kuchyně, tak mohou tvořit dekoraci, proto je dobré je sladit tak, aby s vaší kuchyní ladily a zároveň plnily svůj užitek. 

Sůl a pepř jsou základ

Sůl a pepř je koření, které patří snad ke každému jídlu a rozhodně by to bez něj nešlo. A právě solnička a pepřenka jsou důležitým prvkem kuchyně, protože často bývají na stole anebo někde po ruce, protože jsou opravdu potřebné, a tak je důležité vybrat správný styl, design a podobně. Ovšem sůl a pepř není jediné koření, které v kuchyni potřebujete, naopak často využíváme velké množství koření a to se také někde musí dát, tak aby bylo po ruce, takže jsou často na viditelném místě. Vzhledem k tomu, že je to takovou nezbytnou, ale okatou součástí kuchyně, jsou kořenky jako dekorace do kuchyně, a proto musíme dobře vybírat. 


Přemýšlíte nad svatbou? Vybíráte svatební oznámení máme pro vás tip: svatební oznámení s fotkou.


Velké množství možností 

Existuje velká řada kořenek do kuchyňské linky, které mají různé tvary, velikosti, barvy, design odlišné mohou být v mnoha aspektech, důležité je, aby kořenky byly praktické a zároveň, aby se hodily do vaší kuchyně. Měli byste myslet i na to, jaký prostor máte k dispozici. Pokud máte doma velkou kuchyň, můžete si dovolit velké kořenky s velkým otvorem, které jsou praktické právě proto, že si do nich můžete sáhnout, ale s menší kuchyní je lepší zvolit nějaké menší nádoby. 

Náš tip: Hledáte originální dekoraci do kuchyně, či jídelny? Pořiďte si sadu na malování podle čísel a vyrobte si ji vlastnoručně!

Moderní a praktická klasika

Ať už chcete mít kořenky jako dekoraci nebo jen běžnou součástí kuchyně, stejně jako kuchyňská linka, tak většinou sáhnete po mlýnku. Mlýnek je výborná možnost, protože díky němu bude koření stále čerstvé a zároveň dostanete mnohem intenzivnější chuť i vůni. Ovšem i mlýnků je velké množství, nezáleží jen na designu, ale i na tom, na jakém mechanismu je založený. Mlecí mechanismus může být z oceli anebo keramiky, pokud jste gurmáni a máte speciální koření, jako je například vlhká sůl, která potřebuje keramický mechanismus, protože ocel může korodovat a pak se sůl bude zasekávat. Mimo jiné existují elektrické mlýnky. 

Elektrické mlýnky

Mnoho lidí si myslí, že elektrické mlýnky jakou kořenky jako dekorace, které se hodí do moderní, industriální kuchyně, ovšem i elektrické mlýnky mohou mít více designů, takže je klidně můžete mít v jakékoliv kuchyni. Ovšem elektrické mlýnky jsou praktické, protože je můžete ovládat jednou rukou, což se při vaření hodí a často jsou doplněné nějakým světlem, což je sice úplný detail, ale v některých situacích se to hodí. A nezapomeňte na to, že elektrické mlýnky mohou být buďto na baterky anebo na nabíjení a to je také důležitý aspekt při vybírání kořenek. 

Kořeny jsou důležitou součástí kuchyně, protože bez koření by se neobešel ani ten nejlepší kuchař, ovšem důležité je také to, jak kořenky vypadají.  

- Reklama -události

Více článků autora

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články