Pondělí, 5 června, 2023

Vzlínání vlhkosti ve zdech můžete zastavit šetrnou cestou

Redakce doporučuje

Opět se vám na zdech tvoří plíseň? Možná jste také zaznamenali, že vám odpadává provlhlá omítka. Vzlínající vlhkost už poškodila nespočet domů. Jak vlastně vzniká? Stavební materiál domů je porézní a když je v zemi vlhkost, tak stoupá zdivem směrem vzhůru, tedy od základů a podlahy až do horních partií zdí, kde následně můžete sledovat její projevy. Je potřeba zabránit tomu, aby vlhkost vzlínala a ačkoliv existuje více možností, jak tomu zabránit, ne každá z nich je šetrná, levná nebo snadná.

Zvolte krémovou injektáž zdiva Systémem AquaStop Cream®

Bojíte se podřezání domu? Nemusíte se do tak náročného a nešetrného úkolu pouštět, raději vsaďte na účinnou metodu, kterou je krémová injektáž zdiva. Jejím cílem je vytvořit souvislou hydroizolační vrstvu, přes kterou vzlínající vlhkost nepronikne a už nebude docházet k ničení omítky ani hromadění vlhkosti v domácnosti.

Tato metoda je vhodná pro kohokoliv, tedy pro obyčejné lidi, ale i řemeslníky a profesionální firmy. Jelikož lze provést injektáž zdiva svépomocí, stačí vám obstarat si potřebný materiál a  vybavení. Vše pořídíte na injektaz-zdiva-svepomoci.cz, kde se nachází eshop i potřebné návody a videa. Stačí minimální manuální zručnost, abyste se vzlínající vlhkosti zbavili.

Dům nemusíte podřezávat, postačí odstranit omítku a navrtat ve spárách otvory, do kterých se bude materiál aplikovat. Je vhodný pro většinu zdí, od cihlových až po kamenné, z Ytongu a běžných, průmyslově vyráběných tvárnic. Jakmile k aplikaci dojde, postupně se vytvoří účinná clona, přes kterou vlhkost nepronikne.

Pokud není dům podsklepený, je důležité dbát na to, aby byl clona vytvořena nad úrovní podlahy, aby nedocházelo k přemostění vlhkosti, protože voda si umí snadno najít jinou cestu. Zajímá vás více informací a chtěli byste vědět, jaké materiály pro krémovou injektáž zvolit? Navštivte zmíněný web a zajistěte si injektáž co nejdříve, aby váš dům už nebyl ohrožován vlhkostí. 

- Reklama -události

Více článků autora

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články