Pondělí, 5 června, 2023

Správné osazení květináče zkrášlí vaši zahradu i v zimě

Redakce doporučuje

Ať už máte malý balkon, terasu, nebo potřebujete oživit zajímavou zelení zpevněné plochy na vaší zahradě, zajisté oceníte tip na květináče vhodné do exteriéru.

Zima mnohonásobně prověří stabilitu květináče

S extrémními jevy počasí máme rok od roku větší zkušenosti. Nezajištěné nádoby velkých rozměrů mohou při větrném počasí ohrožovat majetek i zdraví kolemjdoucích. Zejména u vyšších okrasných rostlin, které zhoršují stabilitu květináče, je nutno vybrat takový model, který zkrátka sedí na zemi jako přibitý. Vhodnější pro exteriérové ​​použití jsou proto těžší materiály, než terakota nebo beton. U terakoty bývá problém s nízkou odolností proti mrazu. Betonové květináče vycházejí z tohoto duelu jednoznačně vítězně. Dobré je vybírat podle tvaru – kónické typy s užší základnou mají jednoznačně menší stabilitu než květináče s rovnými stěnami. U betonových typů se ale převrácení bát nemusíte. Vyšší hmotnost je v tomto případě výhodou.

Styl na prvním místě

Styl a barva hrají při výběru květináčů přinejmenším stejnou roli jako jejich užitné vlastnosti. Česká společnost PRESBETON vyniká širokou nabídkou betonových komponent do exteriéru včetně květináčů. Květináč LAURA svými oblými tvary skvěle dotvoří zákoutí klasičtějšího rázu.

Protipólem k této elegantní variantě je netradiční hexagonální tvar květináče H-E-X, který se ideálně začlení do stejnojmenné dlažby a vystupuje z povrchu v různých výškách. Z odstupňovaných květináčů H-E-X tak můžete vytvořit netradiční „skalku“, kterou doplníte sukulenty nebo skalničkami.

Vyznavače přírodních materiálů potěší pěstitelské nádoby BARK v dekoru dřeva. Květináč BARK je součástí uceleného systému stavebních prvků pro exteriérové ​​použití.

Tam, kde hraje roli zatížení

U větších květináčů je třeba počítat s poměrně velkou váhou, která může zatížit lehké konstrukce balkonů a teras. Zejména na střešních terasách je ale důležitá i výše uvedená stabilita. Tenkostěnné betonové květináče LITE CUBE a BLOCK od společnosti PRESBETON mají o cca 60% nižší hmotnost než běžné betonové varianty nabízené na našem trhu. Květináče LITE se tak mohou umístit i na konstrukce dimenzované pro menší zátěž. Nabízeny jsou v několika rozměrech – od menších typů vhodných pro jednotlivé kvetoucí rostliny po větší kusy, které lze použít ik pěstování užitkových plodin a keřů, případně větších okrasných rostlin. Největší typy mají rozměry 1 000 × 500 × 500 mm. Atraktivní pohledový beton, nízká hmotnost a mimořádná odolnost předurčují květináče LITE CUBE a BLOCK pro široké využití v exteriéru i v interiéru.

- Reklama -události

Více článků autora

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články