Pátek, 7 října, 2022

Pomocí soutěže se mohou zachránit historicky hodnotné elektrospotřebiče

Redakce doporučuje

Soutěž o nejstarší sebráno elektrospotřebič má napomoci k zachránení historicky hodnotných přístrojů, které by jinak byly probrány a zrecyklované.

Bratislava 3. června (TASR) – Potrvá do konce října a o vítězi, který získá finanční ceny, rozhodne komise specialistů. Zapojit se do ní mohou obce, provozovatelé sběrných dvorů a jejich obsluha.

„Soutěž slouží především k ochraně historicky hodnotných spotřebičů. Zároveň však očekáváme, že bude sloužit i na zvýšení motivace obcí a provozovatelů sběrných dvorů k propagaci třídění elektroodpadu,“ uvedla manažerka marketingu a PR společnosti ASEKOL Hana Ansorgová, která jako organizace zpětného odběru a odděleného sběru elektroodpadu tuto soutěž vyhlásila.

Podobná se uskutečnila iv Čechách, kde se ve finále hodnocena přibližně stovka historických spotřebičů. Více než polovina pocházela z 50. a 60. let minulého století. Objevily se i přístroje z 30. a 40. let. Nejstarší kinopremietačka, která získala zvláštní ocenění, pocházela z roku 1900.

Hodnotit se budou čtyři kategorie – malé domácí spotřebiče, výpočetní technika a telekomunikační zařízení, spotřební elektronika a elektrické hračky, zařízení pro volný čas. Kompletnost a věk elektrozařízení posoudí odborná komise.

- Reklama -události

Více článků autora

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články