Pondělí, 5 června, 2023

Ochlazovač vzduchu pomůže v horkých dnech

Redakce doporučuje

Nyní se setkáváme s největšími vedry v roce a mnozí z nás tak pociťují neustálou únavu, špatně se nám dýchá, a navíc cítíme celkové vyčerpání Mnohdy si i říkáme, zda by nebylo lepší se do října zamknout do ledničky.

Pokud však nechcete z jakýchkoliv důvodů pořizovat drahou klimatizaci, jejíž instalace i cena jsou dost vysoké, máme tu pro vás řešení v podobě ochlazovače vzduchu.

Co je to ochlazovač vzduchu?

Ochlazovač vzduchu funguje na principu odpařovacího chlazení, kde se k ochlazení vzduchu využívá odpařování studené vody. Jednoduchým příkladem ochlazování odpařováním je pocení u lidí. Jakmile se pot začne odpařovat, extrahuje z pokožky přebytečné teplo ve formě plynu, což má za následek chladivý efekt. U ochlazovače vzduchu prochází teplý, a přitom čerstvý vzduch z okolí odpařovacím médiem, v tomto případě chladícími podložkami, kterými se voda pohybuje pomocí vodní pumpy. Proudící voda odebírá teplo z teplého vzduchu a začíná se odpařovat a zanechává za sebou chladný, čerstvý a zvlhčený vzduch, který je ventilátorem vháněn do místnosti. Mnoho vzduchových chladičů dnes přichází s vyhrazenými zásobníky pro aplikaci pouhých kostek ledu, což je jedno z nejvíce efektivních i ekologických řešení na trhu.

Ochlazovač vzduchu vs. Klimatizace

Ochlazovač vzduchu pouze ochlazuje vzduch, jak je patrné z jeho názvu. Dělá to tím, že uvnitř odpařuje studený vzduch, který získává z ledové vody, kostek ledu, nebo speciálních destiček. Využívá techniku ​​odpařování, která pomáhá produkovat chladný vzduch a teplotu suchého vzduchu lze snížit tím, že jej propustíte kapalnou vodou, aby se vytvořila vodní pára.

Klimatizace, známá také jako AC, produkuje studený i horký vzduch. Dokáže regulovat vlhkost a upravovat vzduch a udržuje vnitřní teplotu velmi příjemnou. Využívá však zcela jiných principů. Instalace klimatizace je však stonásobně dražší jak na první instalaci, tak na chod, a navíc není příliš ekonomická ani ekologická.

6 důvodů proč zvolit ochlazovač vzduchu

1. Energetická účinnost – Chladič vzduchu spotřebuje v průměru až 10krát méně energie než konvenční klimatizace, což spotřebitelům slibuje výrazné snížení účtů za elektřinu. Některé ochlazovače vzduchu jsou dnes také vybaveny invertorovou technologií, která dále snižuje spotřebu energie. Invertorové ochlazovače vzduchu Orient Electric poháněné technologií ECM (elektronicky komutovaný motor) poskytují až 50 % úsporu nákladů na energii a elektřinu ve srovnání s běžnými vzduchovými chladiči.

2. Hluk – Další výhodou je, že invertorové ochlazovače vzduchu vydávají mnohem menší hluk díky elektronicky komutovanému motoru, takže vaše práce i účast na videohovoru jsou mnohem jednodušší a příjemnější.

3. Kapitálové a opakující se náklady – Ať už se jedná o počáteční náklady na nákup a instalaci nebo náklady na provoz a údržbu, chladič vzduchu je mnohem levnější než klimatizace.

4. Šetrné k životnímu prostředí – Na rozdíl od klimatizačních jednotek, které používají škodlivé chlorfluoruhlovodíky (CFC), ochlazovače vzduchu využívají přirozený proces chlazení odpařováním s nulovými emisemi uhlíku, což z nich činí ekologickou volbu.

5. Kvalita vzduchu – Ochlazovače vzduchu cirkulují čerstvý vzduch, když nasávají horký vzduch zvenčí a následně jej ochlazují. Cirkulovaný vzduch je navíc filtrovaný, vlhký a snadno dýchatelný a také udržuje vaši pokožku hydratovanou. Na druhou stranu AC cirkuluje stejný vydýchaný vzduch, jaký je v místnosti.

6. Instalace a přenosnost – Na rozdíl od AC (klimatizace), které vyžadují profesionální instalaci a fungují jako pevná jednotka, ochlazovače vzduchu nevyžadují instalaci, vše, co musíte udělat, je naplnit nádrž na vodu a zapojit napájecí kabel. Ochlazovače vzduchu jsou také extrémně přenosné a lze jej velmi lehce přemisťovat.

Typy ochlazovačů vzduchu

Na trhu můžeme zaznamenávat dva hlavní typy ochlazovačů vzduchu:

Pouštní ochlazovače vzduchu

Pouštní ochlazovače vzduchu se většinou používají v oblastech se suchým klimatem. Jsou obvykle větší než osobní ochlazovače vzduchu a jsou určeny pro chlazení velkých místností. Používají velké vodní nádrže a mají obrovské ventilátory, které dokážou dodávat chladný vzduch do nejvzdálenějších koutů místnosti. Pouštní ochlazovače vzduchu jsou vhodnější, pokud je chcete používat venku, například na terase nebo dvorku.

Osobní ochlazovače vzduchu

Osobní ochlazovače vzduchu jsou vhodnější pro místa, která čelí vlhkému počasí. Jsou speciálně určeny pro použití v malých nebo specifických oblastech místnosti. Je známo, že spotřebují méně energie a jsou také tišší než pouštní ochlazovače vzduchu. Mají menší vodní nádrže, ale jsou schopny zajistit chlazení po celé hodiny.

JAK SI VYBRAT OCHLAZOVAČ VZDUCHU?

Pokud zapátráte na internetu, zjistíte, že je naprosto přehlcen a je velmi těžké vybrat si ten pravý. Máme pro vás však několik typů, jak si takový ochlazovač vybrat.

1. Zaměřte se na důležité parametry – Pokud chcete svůj výběr řídit naprosto samostatně, je potřeba sledovat hled několik velmi důležitých parametrů. Tím je například velikost nádrže, výkon, typ zásobníku, kvalita materiálu, značka, nebo i cena.

2. Nechte si poradit – Pokud raději svěříte svůj výběr do rukou odborníků, nechte si poradit například na stránce www.testino.cz, kde pro vás vybrali ty nejlepší ochlazovače vzduchu z trhu za vás!

- Reklama -události

Více článků autora

2 KOMENTÁŘE

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články