Pondělí, 5 června, 2023

Nábytek z dřevěného masivu má mnoho výhod

Redakce doporučuje

Elegance luxus a nadčasovost, to jsou hlavní definice masivního nábytku, který se ale perfektně hodí do jakéhokoli typu interiéru. Výhod má ale mnohem více.

Snem asi každého je mít domov útulný, prakticky zařízený a zároveň se v něm cítit dobře. To znamená také mít vybavení, nábytek a doplňky, které se nám líbí a svým způsobem nás oslovují. Útulnou atmosféru dokáže vytvořit nábytek z masivu, protože je vyroben z přírodního materiálu a oblíbený mnoha generacemi. Není nijak náročný na údržbu, stačí ho od prachu otřít hadříkem a jednou za čas přidat olej nebo vosk Pro oživení vzhledu. Při správné péči na něm není vidět jediná stopa používání ani po mnoha letech a vypadá stále jako nový. Některé kousky s námi tak mohou být celý život, případně je možná renovace nebo oprava. Masivní nábytek je vyrobený pouze ze dřeva a je tak možné jeho povrch zbrousit či opravit, což levný nábytek z lamina nebo překližky neumožňuje.

                    Komoda z kolekce Kolmar

Výhodou masivního nábytku je také velká odolnost a bytelnost, třeba u skříně z masivu se nemusíme obávat prohnutí nebo přelomení polic. Vyrábí se z mnoha různých typů dřeva, například exotického mahagonu nebo ebenu či u nás rostoucího dubu, buku, javoru, smrku, borovice a mnoha dalších. Velmi oblíbený je dubový nábytek pro jeho jedinečnou kresbu i sílu a důstojnost, kterou právě dub evokuje. Spolu s dalšími doplňky pak dřevěný nábytek vytváří útulnou atmosféru a nabízí praktické využití díky mnoha variantám zpracování.

 Dubový TV stolek  z kolekce Modern Loft

Některé kousky masivního nábytku se dědí z generace na generaci, protože tento materiál nabízí opravdu dlouhou životnost. Je navíc nadčasový, takže nepodléhá módním trendům a v každém interiéru působí elegantně a luxusně. Dřevo lze skvěle kombinovat i s dalšími materiály, jako je sklo, beton nebo kov a uzpůsobit tak celkový design místnosti svým představám.

Více najdete na www.nabytek-v-kostce.cz.

- Reklama -události

Více článků autora

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články