Pondělí, 5 června, 2023

Černé kliky na dveře jsou IN

Redakce doporučuje

Chcete dodat svému novému bydlení nádech luxusu a originality výrazným doplňkem? Tím, který berete každý den několikrát do ruky. Je otázkou, jestli je dobře, když si ho všimnete, protože je tak zajímavý, nebo vás něčím ruší, anebo tak skvěle zapadá do interiéru, skvěle s ním ladí, že ho ani nevnímáte.

Důležitým doplňkem, pomyslnou třešničkou na dortu, jsou v každém interiéru kliky. Mohou mít různé tvary, být vyrobeny z různých materiálů, vyřešeny minimalisticky nebo zdobně. Záleží jen na vás, čemu dáváte přednost, jaký styl je vám blízký, podle čeho si kliku na dveře vyberete.

Černé kliky se hodí všude

V tomto článku se zaměříme na černé kliky na dveře, protože se překvapivě hodí k různým stylům a jsou dnes trendy. Černá barva je nadčasová, protože není nudná a dá se zkombinovat z různými materiály a barvami. Takže nejenom minimalismus a industriální styl, kde se využití černých klik přímo nabízí, ale i třeba vintage nebo retro, u kterých bychom to asi tak úplně nečekali. Černá barva prostě dodává prostoru nadčasovost a pocit luxusu. A designový trend je jasný – posun od strohých hranatých tvarů k oblým křivkám, zlepšené ergonomii a použití černé barvy.

Černé kliky se hodí na všechny barvy dveří a do všech typů interiérů:

Černá klika na bílých dveřích

Černobílá klasika, s níž nemůžete šlápnout vedle. Bílé dveře s černou klikou využívají kontrastu a umí upozornit na zajímavý design kliky, na její tvar, kování s kulatou nebo hranatou rozetou.

Dřevěná klasika s černou klikou

Černá klika se možná překvapivě bude hezky vyjímat i v dřevěném interiéru a na dveřích z tohoto klasického materiálu, ať už je váš domov ve venkovském stylu, nebo je moderní s využitím dřevěných prvků. Černou kliku vybírejte pečlivě, aby se vám k dřevu hodila a nepůsobila svým vzhledem rušivě. Bude to klasické černé štítové kování, nebo třeba moderní minimalistická černá klika?

Veselé barvy a černé doplňky

Ti, kdo mají rádi, když jejich domov hýří barvami, se také mohou rozhodnout pro černé kliky. Barvy dodají prostoru pozitivní energii, veselou náladu. Výrazné mohou být nejenom doplňky, jako jsou látkové polštářky nebo závěsy, ale i dveře mohou být barevné. Styl jim pak dodá jednoduchá černá klika.

Jemné pastelové tóny

Pokud se bojíte výrazných barev, tak si zvolte jemnější variantu – hitem dnešní doby jsou jemné pastelové tóny. Budete se cítit příjemně, váš prostor bude působit útulně a bude mít elegantní vzhled. Zajímavým znamínkem krásy, které upoutá na první pohled, se stane moderní černá klika.

Jaké kliky u nás najdete?

Černé kliky si vybírejte u nás. Patříme mezi jedničku v České republice v online prodeji dveřního kování a příslušenství. Nabízíme kliky na dveře a kování v moderních a designových provedeních od renomovaných výrobců a dodavatelů – Cobra, Rostex, M&T, AC-T… Vybírejte z obrovské nabídky materiálů a designů včetně kompletního dveřního příslušenství za parádní ceny. Vše přehledně řazeno do jednotlivých specializovaných kategorií, kde rychle a pohodlně najdete to, co zrovna potřebujete. 

Klika na dveře, která by vám měla sloužit několik desetiletí, si zaslouží vaši pozornost a dostatek času. S výběrem si pořádně pohrajte, jelikož detaily dělají celek. Máme pro vás všechny cenové a kvalitativní kategorie, takže si stačí vybrat správnou kliku na dveře z toho správného materiálu a v tom nejlepším tvaru a zbytek nechat na nás. Máme pouze osvědčené výrobce a dodavatele, za které ručíme. Rádi vám při výběru poradíme.

České černé kliky pro nejnáročnější

O českých klikách se ví i v zahraničí. Trojice černých klik Cobra Q-Ultima, Spectra a Infinity od designéra Petra Novague dokonce získala prestižní ocenění Red Dot Design Award 2019. Tyto designové kliky významně překonávají standardy obvyklé i na náročném trhu prémiového dveřního kování. Poznávacím znakem trojice klik Cobra Q je dokonalá ergonomie a příjemný povrch. Jsou vyrobeny z jediného kusu prémiové slitiny, zaručující dostatečnou tvrdost a odolnost. Minimalistické tvary předurčují tyto kliky do moderních či stylových interiérů, kde mohou podtrhnout dojem kvality a luxusu. Varianta s matným černým povrchem navíc vychází vstříc nejmodernějším interiérovým trendům upřednostňujícím tmavší barvy.

Cobra černé dveřní kování by Novague

Petr Novague je úspěšný český designér, jehož práce překračuje hranice České republiky. Výsledkem dvouletého vývoje a spolupráce firmy Cobra s designérem Petrem Novaguem je kolekce dveřního kování COBRA – Q SPECTRA, INFINITY a ULTIMA. Kolekci spojuje kombinace moderních minimalistických tvarů se solidností použitého materiálu. Kliky jsou odlišné a přinášejí rozdílný haptický zážitek, přesto všechny tři dosáhly na tak prestižní ocenění. Odborná porota se soustředila nejen na estetickou kvalitu, ale i na funkčnost výrobků. Ergonomie byla v tomto případě zásadní, především u modelu Spectra je skutečně inovativní.

Dveřní kování Cobra Q potvrzuje přesvědčení, že klika nemusí být jen pouhým funkčním prvkem domácnosti. Elegance a kvalita Cobra Q se jemně hlásí o pozornost, potěší nejen designem na pohled, ale i příjemným povrchem, který oceníte při každém doteku.

Jste typickým zákazníkem, kterého nadchnou tyto designové doplňky? Pak vám není lhostejné, v čem bydlíte. Zároveň ale nemáte potřebu ohromovat extravagancí, spíše vyznáváte eleganci, moderní jednoduchost a hlavně víte, že skutečná krása je ukrytá v detailu.

Těšíme se na vaši návštěvu v našem e-shopu www.kovani-design.cz.

- Reklama -události

Více článků autora

- Advertisement -PR článek

Nejnovější články